Piękna pogoda niewątpliwie zachęca do wyjścia z domu i korzystania z letniej aury. Niestety po długiej zimie i ulewnej wiośnie Twój ogród pewnie nie przypomina oazy, w której chcesz oddać się błogiemu wypoczynkowi.

 

Wciąż jednak możesz zdążyć przed latem. Dzięki kilku drobnym zmianom w aranżacji stworzysz idealne warunki do relaksu. Pomogą Ci w tym oryginalne, metalowe ozdoby do ogrodu i garść naszych inspiracji.

Stylowy ogród bez pomocy architekta

Widok z salonu na funkcjonalny i elegancki ogród niewątpliwie cieszy oko i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie musisz od razu zatrudniać architekta krajobrazu. Wystarczy dobrać nowoczesne dekoracje do ogrodu, by stworzyć klimatyczne i wygodne miejsce do odpoczynku z książką w upalne dni czy wspólnego grillowania z przyjaciółmi w letnie wieczory.

 

Na jakie meble ogrodowe i inne elementy dekoracyjne postawić? Dobrze zaprojektowana przydomowa przestrzeń jest jak przedłużenie wnętrza. Ogród, który otacza Twój dom, powinien zatem nawiązywać do jego stylistyki i sposobu aranżacji. Jeśli postawiłeś na minimalistyczny design w swoim domu, utrzymaj podobny styl wokół niego. By zachować spójność, dobierz solidne metalowe ozdoby do ogrodu czy elementy z naturalnego kamienia.

 

W ogrodzie urządzonym w nowoczesnym, minimalistycznym stylu nie ma elementów przypadkowych — tu łączymy to, co piękne z tym, co funkcjonalne.

Ozdoby do ogrodu z metalu czy innego surowca?

 

Jak przygotować ogród na lato? Nowoczesna ozdoba do ogrodu z metalu, srebrna,ocynkPrzede wszystkim stal jest wytrzymała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo metal można łatwo utrzymać w  czystości i nie trzeba go impregnować przed każdym sezonem, co daje mu przewagę na przykład nad drewnem. Metalowe meble ogrodowe i inne dekoracje to zatem inwestycja na lata.

 

Jakie metalowe ozdoby do ogrodu wybrać?

Stalowe elementy architektury ogrodowej, oprócz tego, że stabilne i funkcjonalne, są po prostu piękne oraz estetyczne. Dekoracje do ogrodu z metalu pomogą podkreślić nowoczesną bryłę budynku, zacienić taras oraz stworzyć stylową przestrzeń, którą doceni każdy wielbiciel dobrego wzornictwa.

Pergole metaloweJak przygotować ogród na lato? Pergola do ogrodu z metalu. Czarny łuk na kwiaty.

 

 

Nowoczesne pergole wyróżniają się prostą formą i funkcjonalnością. Ten jeden element potrafi zbudować charakter całego ogrodu, a przy tym idealnie sprawdzi się do dzielenia przestrzeni.

Donice ogrodowe

 

Jak przygotować ogród na lato? Industrialna donica z metalu na ogrodzie koło ławki.Za oknem trzydziestostopniowe upały, a Twój ogród nadal nie jest gotowy na letni sezon? Zasadzenie roślin w stylowych donicach to rozwiązanie, po które możesz sięgnąć w ostatniej chwili. Efekty zobaczysz od razu.

 

W ogródkach i na tarasach świetnie sprawdzą się metalowe kwietniki — są na tyle stabilne, że nie musisz dodatkowo zabezpieczać ich przed wiatrem.

 

Minimalistyczne stojaki na drewno

 Metalowy stojak na drewno do kominka loft.

Styl industrialny potrafi umiejętnie łączyć surowe materiały takie jak metal i beton z ciepłem drewna. Tę samą zasadę możesz zastosować w swoim ogrodzie, nie zapominając przy tym, że każda ozdoba powinna też służyć konkretnej funkcji. Przykładem użytecznej dekoracji jest stojak na drewno, którego walory praktyczne i estetyczne doceni każdy, kto ma w domu kominek.  Model zewnętrzny, postawiony w ogrodzie lub na tarasie, nie tylko spełni swoją funkcję użytkową, lecz także stanie się niebanalną ozdobą. Zwłaszcza zestawiony z designerskim paleniskiem.

Palenisko — klimat letniego ogniska w swoim ogrodzie

Palenisko do ogrodu z metalu, ogień.Letni wieczór, zachodzące słońce i dźwięk strzelających iskier w ogniu. Palenisko w ogrodzie pomoże Ci odtworzyć ten klimat. Z nim przygotujesz dania z grilla dla siebie i grupy znajomych, a nocą, gdy temperatura spadnie, wykorzystasz jako dodatkowe źródło ciepła.

 

Jeśli design i wygoda użytkowania nie są Ci obojętne, zaopatrz się w nowoczesne stalowe palenisko. Jego proste, ostre linie nadadzą charakter zewnętrzu i stworzą harmonijną całość z innymi metalowymi ozdobami do ogrodu.

Przygotuj się na lato — metalowe ozdoby do ogrodu podkreślą jego piękno

 

Sezon wakacyjny tuż, tuż. Cieplejsze dni, krótsze noce i wiele okazji do wyjścia na zewnątrz. Już wiesz, jakie akcesoria ogrodowe pomogą Ci spędzić jeszcze więcej czasu na powietrzu i maksymalnie wykorzystać możliwości swojego ogrodu.

 

Aranżując przestrzeń, pamiętaj, że mniej znaczy więcej. Ogranicz nadmiar elementów i postaw na ich funkcjonalność, by skupić się na tym, co najważniejsze — czerpaniu przyjemności z kontaktu z naturą.