Minimalistyczne piękno w służbie funkcji

Czy istnieją meble idealne?

Nie wiemy. Ale na pewno próbujemy takie stworzyć.

Dlatego na początku zawsze zastanawiamy się, jak wyjść naprzeciw Twoim potrzebom. Także tym nieuświadomionym. Jak uczynić Twoje życie odrobinę lepszym? Wygodniejszym?

Szukamy rozwiązań i tłumaczymy je na język designu. Stal łączymy z drewnem, skórą czy naturalnym kamieniem. Nadajemy im kształt, który cieszy zmysły. Oddajemy w Twoje ręce produkty użyteczne, piękne i trwałe.

Jak zaczęła się nasza droga?

Sigma Design powstała jako konsekwencja zamiłowania do dobrego wzornictwa. A nasze doświadczenie w tworzeniu konstrukcji ze stali i drewna ma głębokie korzenie.

Od 2000 roku pod marką Sigma Service konstruujemy regały na potrzeby magazynów wysokiego składowania oraz sklepów wielkopowierzchniowych w Europie i Azji. Przez lata rozbudowaliśmy nasze możliwości produkcyjne. Szukaliśmy nowych ścieżek.

I znaleźliśmy je w Sigma Design.

Postanowiliśmy nasze doświadczenie i zaplecze technologiczne przekuć w piękne meble oraz dodatki, które wzbogacą Twój dom i Twoje życie.

Jak pracujemy?

Koncentrujemy się na tym, by nasze meble były dla Ciebie jak najbardziej użyteczne. Zastanawiamy się, co będzie pięknie wyglądać w Twoim domu. A następnie ze stali, drewna, skóry i materiałów tapicerskich staramy się stworzyć rozwiązanie, które wyjdzie naprzeciw tym potrzebom.

Zanim jakikolwiek produkt trafi w Twoje ręce, testujemy go na sobie. Zabieramy do domu. Używamy. Oglądamy. Jeśli coś się nie sprawdza, czy nie wygląda dobrze, wraca do warsztatu. Poprawiamy tak długo, aż mamy pewność, że nasz stolik czy konsola są jednocześnie spektakularne i niezwykle praktyczne.

Wszystkie meble i elementy wyposażenia robimy na miejscu. Wytwarzają je ręcznie wykwalifikowani pracownicy, a następnie malują proszkowo na dowolny kolor. Części tapicerowane, drewniane i kamienne przygotowują dla nas lokalni rzemieślnicy. Wszystko z dbałością o najdrobniejszy detal.

Poznaj nas bliżej

W Sigma Design meble oraz akcesoria tworzy dla Ciebie interdyscyplinarny zespół. Każdy z nas dodaje do procesu swoje umiejętności oraz unikatowe podejście. Pomaga spojrzeć na produkty z szerszej perspektywy. Działając wspólnie, chcemy tworzyć rzeczy, które zachwycają oczy i służą Ci przez wiele, wiele lat.

Magdalena Krenz-Małas
Założycielka Sigma DesignTo pragmatyczna optymistka. Choć z wykształcenia jest prawnikiem, dość szybko zajęła się biznesem i wraz z mężem zaangażowała się w prowadzenie firmy Sigma Service. Stopniowo w jej życie wkradło się nowe zainteresowanie — wzornictwo. Z niego zrodził się pomysł na Sigma Design. Przy wsparciu doświadczonego zespołu, stał się rzeczywistością. Tak powstało miejsce, gdzie znajdziesz meble, mieszające w doskonałych proporcjach minimalizm i luksus.
Pan Jakub
StolarzOd projektu po realizację naszych mebli korzystamy z usług i doradztwa jednego z lubińskich mistrzów stolarstwa meblowego. Początek działalności jego zakładu sięga 2002 roku. Wieloletnie doświadczenie pozwala mu wybrać najlepszy surowiec. A zaplecze techniczne wydobyć z niego bogactwo doznań, jakie oferuje naturalne drewno. To również on dba o zabezpieczenie materiału tak, by jego piękno i walory użytkowe zostały nietknięte przez lata.
Pan Grzegorz
TapicerNasz tapicer to artysta. Jest rzemieślnikiem z ponad 30–letnim doświadczeniem. Pokrywa tkaninami i skórą meble, siedzenia samochodowe i inne wyroby oraz tworzy specjalistyczne scenografie artystyczne. W jego klimatycznym zakładzie nie ma mowy o masowej produkcji. Sięga po najlepsze certyfikowane skóry naturalne oraz materiały najnowszej generacji. Dzięki temu wszystko, co wychodzi spod jego zręcznych palców, jest odporne na przetarcia oraz plamy.
Pan Marcin
SpawaczTo on łączy stalowe elementy naszych mebli w trwałą i imponującą całość. Robi to z tak niezrównaną precyzją, że spawy są niemal niewidoczne. Ryt perfekcjonisty wykształcił sobie, pracując przez przeszło dekadę przy spawaniu zbiorników ciśnieniowych — pracy, która wymaga niebywałej wręcz dokładności.
Pan Józef
Kontrola jakości powłok lakierniczychTo on odpowiedzialny jest za piękną, głęboką czerń naszych kwietników i soczyste kolory stolików kawowych. Maluje z finezją i zegarmistrzowską precyzją jednocześnie. Dba o wykończenie każdego elementu. Bez względu na rozmiar i barwę. Fachem zajmuje się już od 30 lat. Zanim trafił do naszego kameralnego zespołu, pracował w międzynarodowym koncernie. Ale dopiero w Sigma Design poczuł się jak w domu.
Pan Radek
Logistyka, marketing i sprzedażCzłowiek renesansu, który w swojej karierze zajmował się wieloma bardzo różnymi obszarami. Pracował w handlu i reklamie, zgłębił grafikę komputerową i fotografię. Dziś całe to doświadczenie wykorzystuje, by dotrzeć z ofertą Sigma Design do osób takich, jak Ty. I zagwarantować, że każdy produkt od wieszaka po altanę, dotrze do Ciebie jak na skrzydłach.
Pan Paweł
Kierownik produkcjiMózg operacji w dziale produkcji. Czuwa nad tym, by wszystko szło zgodnie z planem. To on wie co, kto, gdzie i kiedy. Wcześniej przez kilkanaście lat pracował w branży automotive i metalowej, gdzie odpowiadał za jakość i technologie. Dlatego dobrze wie, jak koordynować duże projekty czy wdrażać nowe konstrukcje. Wszyscy członkowie zespołu wiedzą, że mogą polegać na jego doświadczeniu oraz gołębim sercu.

Projektanci

Na co dzień głowią się, jak połączyć piękno z użytecznością. Urządzają sobie burzę mózgów i puszczają wodze fantazji. A potem swoje śmiałe wizje przelewają na papier. Gdy ich projekty nabierają realnych kształtów, cieszą się jak dzieci. I chętnie służą za pierwszych testerów. Swoim entuzjazmem motywują nas wszystkich do dawania z siebie tego, co najlepsze.

Jesteś projektantem? Chcesz z nami współpracować? Odwiedź Strefę Architekta.

Nasze meble odmieniły już niejedno wnętrze i ogród

Zobacz, co nasi klienci mówią na ich temat
Mateusz
Polecam. Przesyłka dotarła szybko i była bardzo dobrze zabezpieczona na czas transportu. Donica jest rewelacyjna . Wrócę przy okazji :)
Krzysztof
Dostawa bezproblemowa, szybsza niż w opisie produktu. Pełny profesjonalizm!
Zofia
Polecam, wykonanie idealne, dobry zakup za przyzwoite pieniądze ;)
Damian
Jakość wykonania na najwyższym poziomie. Wszytsko estetycznie zrobione. POLECAM
Kasia
Towar bardzo dobrej jakości. Świetna obsługa klienta. Ekspresowa realizacja zamówienia.
Miłosz
Doniczki są piękne, polecam serdecznie
Adrian
Polecam wysyłka szybka, jakość bardzo dobra