Niezależnie od tego, czy masz „rękę do kwiatów” czy przezornie sięgasz po niewymagające gatunki, wybór odpowiedniego środowiska do ich uprawy ma znaczenie. Metalowe kwietniki w stylu loft są trwałe, modne oraz pasują do każdego wnętrza. I co najważniejsze, rośliny doniczkowe będą rosły w nich długo i zdrowo.

 

Stylowe osłonki pozwolą wyeksponować piękno kwiatów oraz podkreślą charakter wnętrza. Umieść kilka roślin w metalowych kwietnikach w loftowym salonie lub wyhoduj pokaźny zielnik na kuchennym parapecie. Mała zmiana, wielki efekt i zachwyt na twarzach gości.

Dlaczego warto wybrać metalowe kwietniki?

Metalowe kwietniki w stylu loft na tarasie koło huśtawki ogrodowej. Metal to uniwersalny materiał, który z powodzeniem wykorzystuje się do produkcji akcesoriów ogrodowych, w tym donic. Stalowe kwietniki już dawno wkroczyły jednak na salony i na dobre się tam zadomowiły — nic dziwnego, na korzyść metalu przemawiają nie tylko jego właściwości użytkowe, ale i walory estetyczne.

Trwałość i wytrzymałość

Metalowe kwietnikisolidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. To ważne zarówno w ogrodzie, gdzie rośliny są narażone na działanie czynników atmosferycznych, jak i w domu — w końcu donica ma stały kontakt z wilgotną ziemią i nawozem. Metal zniesie słońce, deszcz i… bliskie spotkanie z Twoim pupilem.

Szeroki wybór wzorów, rozmiarów i kształtów

Kolekcja metalowych kwietników w stylu loft.Metal jest stosunkowo plastyczny i podatny na obróbkę. Dzięki temu na rynku znajdziemy metalowe donice w rozmaitych kształtach, rozmiarach i kolorach.

Przy wyborze warto jednak zwrócić uwagę na jakość produktów. Te lekkie i tanie, wykonane z cienkiej blachy, nie są zabezpieczone przed korozją. Lepiej zainwestować w donice wykonane z ocynkowanego metalu jak na przykład kwietnik industrialny Mughetto. Taki produkt długo zachowa swoją estetykę i może być użytkowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Mocny akcent we wnętrzu

Kwietnik metalowy loft w kolorze białym do salonu. Producent Sigma Design.Aby odmienić interior oraz przełamać nudę, nie musimy od razu malować ścian i wymieniać całego wyposażenia. Detale świetnie sprawdzają się w takich zabiegach, zwłaszcza te metalowe. Stal to ponadczasowy, elegancki surowiec, który doskonale wpisuje się w skandynawski minimalizm, jak i styl loftowy i classic glamour.

 

Metalowe kwietniki na ścianę sypialni, wiszące donice w gabinecie czy masywne, stojące kwietniki przy stylowej sofie — te akcenty pozwolą nadać wnętrzu nowy wymiar.

Metalowe kwietniki w stylu loft — ciekawe pomysły na zieloną aranżację

Chcesz wprowadzić jeszcze więcej zielonych akcentów do Twojego domu? Poniżej znajdziesz garść niebanalnych inspiracji, jak zaaranżować roślinny kąt z wykorzystaniem metalowych kwietników.

 

Urban jungle, czyli miejska dżungla w Twoim salonie

Kwadratowa czarna donica loft z palmą. Producent Sigma design.Popularny styl urban jungle to coś dla miłośników egzotyki w czterech kątach. Jak stworzyć namiastkę dżungli w miejskiej rzeczywistości? Zacznij od kilku roślin o dużych, palmowatych liściach. Stopniowo będziesz uzupełniać kolekcję, zazieleniając kolejne metry kwadratowe.

Jeśli Twój salon jest odpowiednio doświetlony, możesz postawić na tropikalne gatunki jak bananowce czy strelicje. Aby dopełnić efekt, dobierz designerskie stojaki i donice. Oszczędne w formie, stojące kwietniki pięknie wyeksponują rośliny oraz podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.

Takie kwietniki dobrze prezentują się w większej grupie, ustawione przy sofie w soczystym kolorze — mebel możesz odmienić za pomocą narzuty i dekoracyjnych poduszek.

Taras w stylu boho

Jeśli bliski jest Ci klimat artystycznej bohemy oraz lekkość i luz we wnętrzarskich aranżacjach, zapewne odnajdziesz się w nurcie boho. Ten swobodny, blisko natury styl doskonale sprawdzi się przy planowaniu miejsca do wypoczynku, na przykład na tarasie.

 

Boho kieruje naszą uwagę na naturalne materiały. Wybierając meble ogrodowe i dodatki na taras,  postaw więc na drewno, wiklinę, jutę, tkaniny lniane i bawełniane oraz metal.

 

Dobrym pomysłem będzie zakup ratanowej sofy z obiciem z naturalnego materiału w kolorach ziemi. Nieoczywisty efekt uzyskasz, budując wokół niej piętra roślin — przydadzą się tu metalowe kwietniki w stylu loft o różnej wysokości. Część kwiatów możesz ustawić na podłodze oraz zawiesić w plecionych makramach. Aranżację dopełnią naturalne siedziska, sznurkowe dywaniki i suszki w wazonach.

 

Balkonowy zielnik

 

Do uprawy na balkonie świetnie sprawdzają się zioła. Nawet na niewielkiej przestrzeni znajdzie się miejsce na kilka doniczek. Taki zielnik nie tylko cieszy oko, ale i daje wiele satysfakcji, gdy w kuchni możemy wykorzystać własne świeże zioła.

 

Pamiętaj, że doniczki na balkon powinny być wytrzymałe i odpowiednio ciężkie. Możesz też kupić duży metalowy kwietnik i stworzyć w nim ziołową kompozycję. Przykładem ziół, które dobrze rosną razem w doniczce, są mięta, trybula ogrodowa i bazylia.

Rośliny we wnętrzach 

Teraz już wiesz, co zrobić, gdy zabraknie miejsca na parapetach, a na liście życzeń czekają kolejne gatunki roślin. Metalowe kwietniki w stylu loft w ciekawy sposób aranżują przestrzeń, podkreślają jej charakter i pozwalają wyeksponować jeszcze więcej kwiatów. A rośliny w domu to nie tylko ozdoba, ale też sposób na czystsze powietrze i lepsze samopoczucie. Warto mieć je w każdym pomieszczeniu.