Styl loftowy jest aktualnie jednym z najczęściej wybieranych rodzajów aranżacji mieszkań i domów. W nim każdy element wystroju może stać się ozdobą wnętrza, nawet tak niepozorny jak stojak na drewno. Odpowiednio dopasowany będzie cieszył oko! Jakie nowoczesne stojaki na drewno kominkowe wybrać do mieszkania loftowego? Podpowiadamy!

Stojaki na drewno do mieszkania w stylu loft  – jakie wybrać?

Stojaki na drewno kominkowe to praktyczny sposób przechowywania opału, a także rodzaj dekoracji, która urozmaica otoczenie wokół kominka. W końcu jest on często centralnym punktem salonu, więc warto go pomysłowo urządzić.

 

Jakie nowoczesne stojaki na drewno kominkowe będą pasować do salonu w stylu loft? Metalowe, o prostych, minimalistycznych formach, czyli dokładnie takie, jakie mamy w Sigma Design. Do stojaka możesz dobrać także inne elementy wyposażenia wpisujące się w estetykę mieszkania loftowego, na przykład stolik kawowy lub lampę stołową.

 

Zacznij jednak od odpowiedniego stojaka. Wybierając go, weź pod uwagę dwie kluczowe kwestie:

 

  • Rozmiar dostosowany do przestrzeni przy kominku – stojak musi pomieścić odpowiednią ilość opału, a zarazem nie powinien dominować w pomieszczeniu ani przeszkadzać domownikom w codziennym funkcjonowaniu.

 

  • Jakość materiałów, z których jest wykonany – Twój egzemplarz powinien być stabilny, trwały i odporny na odkształcanie. Metalowe stojaki na drewno będą najlepszym wyborem, również pod kątem estetyki, do mieszkania w stylu loft.

Nowoczesne stojaki na drewno kominkowe – wybierz najlepszy

Stojaki na drewno kominkowe od Sigma Design mają minimalistyczne kształty, które ułatwiają aranżację, a także samo korzystanie z nich, np. bezproblemowe układanie i wyjmowanie drewienek. Świetnym rozwiązaniem są stojaki dwukomorowe, np. stojak na drewno Mogano lub Eucalipto. Górna część konstrukcji obu modeli przeznaczona jest na większe belki, natomiast poniżej wsuniesz mniejsze kołki, idealne do rozpalania.

 

Nowoczesny stojak na drewno kominkowe.
Stojak na drewno Mogano
Duży, półokrągły stojak na drewno opałowe Eucalipto, czarny.
Stojak na drewno Eucalipto

Dominujące kolory stojaków loftowych to przede wszystkim czerń, ale także metaliczne odcienie platyny, starego złota lub miedzi. Tym samym idealnie wpisują się one w styl industrialny, który cechuje się surowym charakterem oraz unikatowym połączenie zimnej stali z ciepłem cegieł i naturalnego drewna.

 

Zazwyczaj stojaki na drewno to modele wolnostojące, czyli mogą stać w dowolnym miejscu przy kominku. W razie potrzeby wystarczy je przestawić, a gdy dana aranżacja się znudzi – bez problemu można ją zmienić.

 

Jeżeli masz mały salon, dobierz do niego wysoki, ale wąski stojak na drewno, taki jak model Acero. Ciekawym rozwiązaniem jest także wielofunkcyjny stojak Ranuncolo z szeroką doniczką. Postawisz w niej kwiaty lub ulubione ozdoby.

Stojaki na drewno kominkowe w formie regałów

Do przechowywania drewna idealnie sprawdzą się duże nowoczesne stojaki przypominające metalowe regały. Jeśli mają półki, można zorganizować na nich polana w taki sposób, by jedna półka mieściła opał na jedno rozpalenie.

 

Stojak-regał tworzy rodzaj mozaikowej ozdoby. Będzie rewelacyjnie wyglądać na tle ceglanej lub białej ściany loftowego czy też industrialnego mieszkania. Stojak na drewno w formie regału można także umieścić w niewielkiej wnęce obok kominka.

Regał metalowy na drewno kominkowe.

Prostym rozwiązaniem jest też klasyczny metalowy regał, w którym znajduje się sporo półek (np. regał loftowy Noble). Na jednej z nich, najlepiej na dolnej, umieść drewno kominkowe, a na górnych wybrane dekoracje – wazony, wazy czy świecznik w stylu loft.

Funkcjonalne stojaki-kosze metalowe na drewno kominkowe

Niewielkie, ale niezwykle praktyczne stojaki na drewno w formie koszyków mogą okazać się dobrą inwestycją. Mimo małych rozmiarów stojaki pomieszczą polana niezbędne do rozpalenia kominka i podtrzymania ognia. Łatwo je przenosić z miejsca na miejsce.

 

Dostępne są także kosze na drewno w tradycyjnej formie, czyli plecione z metalowych drutów i prętów. Inne mają bardziej nowoczesne, wręcz futurystyczne kształty. Prezentują się niemal jak okazałe rzeźby, a ustawione na nich drewno dodaje im jeszcze więcej wyrafinowania. W mieszkaniu loftowym będzie to element mocno przykuwający wzrok.

Wózki, czyli praktyczne stojaki na drewno z kółkami

Świetnym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni wokół kominka w salonie w stylu loft będzie stojak na drewno z kółkami, czyli wózek. Ma on dwie stabilne nóżki oraz dwa kółka. By przenieść stojak z miejsca na miejsce wystarczy go nieco unieść. Tym samym można zmieniać aranżację w zależności od aktualnych upodobań.

Nowoczesne stojaki na drewno do loftowego wnętrza

Urządzanie wnętrz w stylu loftowym pozwala na wykorzystanie nowoczesnych mebli i akcesoriów z metalu. Nowoczesne stojaki na drewno doskonale wpisują się w tę koncepcję i tworzą estetyczne otoczenie wokół kominka. Niezależnie od tego, na którą z wymienionych opcji się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że będzie uzupełniała Twoje loftowe mieszkanie.