Za oknem słońce, kartka w kalendarzu wskazuje początek lata. Czy może być lepszy moment na przygotowanie ogrodu do sezonu? Zacieniona strefa relaksu, stół z krzesłami i hamak — wygodne wyposażenie zachęci Cię do spędzania jeszcze więcej czasu na świeżym powietrzu. A jeśli lubisz zapraszać rodzinę i przyjaciół, koniecznie przygotuj też miejsce na grilla lub ognisko w ogrodzie. Żywy ogień pozwoli nadać niepowtarzalny charakter letnim przyjęciom, a Twoim gościom ogrzać się, gdy temperatura na zewnątrz spadnie.

Alternatywne miejsce na ognisko w ogrodzie

Wysokie palenisko ogrodowe, oryginalne miejsce na grilla w ogrodzie.Zapach letniego wieczoru, blask płomieni i dźwięk trzaskającego ognia. Czujesz ten klimat? Palenisko wydaje się czymś bardzo pierwotnym. Jego współczesna wersja to próba powrotu do korzeni. Do ognia, kamienia, spotkań z bliskimi. Dlaczego warto je mieć?

Sezon tarasowy przez kilka miesięcy w roku

Palenisko w ogrodzie , na przykład wykonane z żeliwa lub stali, pozwala rozpalić ognisko w dowolnym miejscu przydomowej przestrzeni. Inwestując w to rozwiązanie, możesz wydłużyć sezon ogrodowy i spędzać wieczory na tarasie także w chłodniejszych miesiącach. W końcu nic nie ogrzewa tak jak ogień — palenisko z powodzeniem wykorzystasz więc jako dodatkowe źródło ciepła.

Stylowa ozdoba ogrodu

Miejsce na grilla w ogrodzie wcale nie musi kojarzyć się z pieczeniem kiełbasek na chwiejnym, słabej jakości ruszcie. Nowoczesne paleniska do grilla  cechuje ciekawe wzornictwo oraz solidne wykonanie, dzięki czemu stanowią elegancką ozdobę tarasu.

 

Metalowe miejsce na grilla w ogrodzie w kształcie koła.

Przykładem takiego produktu jest palenisko ogrodowe Vela. Jego masywna konstrukcja oraz prosta forma przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym miłośnikom dobrego designu.

 

Bezpieczne miejsce na grilla w ogrodzie

Z ogniem nie należy igrać — rozniecanie go na ziemi, zwłaszcza w porze suchej, jest zwyczajnie niebezpieczne. Zamiast narażać się na niepotrzebne ryzyko, o wiele rozsądniej jest od razu zainwestować w misę do grillowania.

 

Taki produkt spełnia wymagania przeciwpożarowe i pozwoli Ci zyskać pełną kontrolę nad ogniem.

Mobilność i niewielkie rozmiary

 

Kwadratowe palenisko ogrodowe z blachy, płonący ogień. Producent Sigma DesignOgromną zaletą paleniska jest jego mobilność — z nim stworzysz miejsce na grilla w ogrodzie, gdziekolwiek zechcesz. W zależności od pogody możesz ustawić konstrukcję w sercu ogrodu lub przenieść pod zadaszenie tarasu.

 

Jak zaaranżować funkcjonalne miejsce na grilla w ogrodzie? Inspiracje

Wyznaczone miejsce na ognisko z pewnością zmobilizuje Cię do spędzania czasu w ogrodzie. Możesz gotować na świeżym powietrzu i jednocześnie mieć dzieci na oku. Albo zaangażować rodzinę we wspólne przygotowanie posiłków. Do tego dochodzi wiele okazji do zorganizowania letniego garden party przy ognisku  — zachwyt znajomych gwarantowany.

 

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jak zaplanować taką przestrzeń, aby była funkcjonalna, estetyczna oraz przede wszystkim bezpieczna.

Miejsce na grilla na tarasie

Palenisko ogrodoweŚwiecznik metalowy w stylu loft na tarasie, płonące świece. Producent Sigma Design zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Dzięki temu możesz urządzić funkcjonalny kącik grillowy nawet na tarasie. Zadbaj o solidne meble ogrodowe: stół, krzesła, wygodną sofę oraz stylowe dodatki, na przykład w stylu industrialnym.  Stalowa lub żeliwna misa paleniska świetnie dopełni aranżację.

 

Nie zapomnij również o oświetleniu, które na pewno sprawdzi się podczas długich, letnich wieczorów w ogrodzie. Lampiony i latarenki, zewnętrzne lampki LED — to wszystko buduje niepowtarzalną atmosferę.

 

Jeśli planujesz spędzać wieczory w ogrodzie nie tylko latem, możesz rozważyć też zakup dodatkowego ogrzewacza tarasowego.

Altana ogrodowa z grillem

Masz do dyspozycji duży ogród? Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni może być ustawienie w nim drewnianej altany z miejscem na grilla.

 

Taka altanka, oprócz funkcji estetycznej (to piękne tło dla letniego garden party), pełnić będzie też funkcję praktyczną — nawet deszcz i wiatr nie zmuszą Cię do odwołania imprezy.

Tradycyjne ognisko

Marzy Ci się klimat ogniska we własnym ogrodzie? Możesz go odtworzyć. Będzie równie nastrojowo, a przy tym bezpiecznie.

 

Wystarczy, że ustawisz misę pod ognisko na wolnej przestrzeni, a dookoła niej półokrągłe ławki plenerowe. Do tego minimum akcesoriów — wystarczą nawet zaostrzone kijki — i można rozpocząć biesiadowanie. Może ktoś z Twoich gości gra na gitarze?

 

Mamy nadzieję, że wśród wymienionych inspiracji i pomysłów na zaaranżowanie miejsca na grilla w ogrodzie znajdziesz coś dla siebie. Na koniec dobra wiadomość: nie musisz ograniczać się do jednej propozycji. Pamiętaj, że nowoczesne palenisko jest mobilne i łatwe do przenoszenia — możesz zmieniać jego lokalizację w zależności od preferencji, pogody oraz charakteru spotkania przy ognisku. To będzie wyjątkowo klimatyczny i pyszny sezon!